מגיעים להתארח במלון ענבל לנסיעת עסקים קצרה ומדגדג לכם לראות קצת אמנות? הנה כמה מקומות של אמנות בירושלים שיתנו לביקור קצר בעיר קצת ערך מוסף

מי שמגיעים לירושלים יודעים שהם הולכים לספוג מנה הגונה של היסטוריה, אפילו משוטטות חסרת מעש בעיר. אבל אמנות בירושלים קצת יותר קשה למצוא וצריך לדעת היכן לחפש. העיר מלאה בגלריות ומוזיאונים מיוחדים, המון בתי ספר לאמנות ולעיצוב, אמנות רחוב אם יודעים איפה להסתובב, וגם אינסוף תערוכות ואירועים. אמנות בירושלים יכולה להיות יוצאת דופן, בועטת, חדשנית, היא יכולה להוסיף לביקור שלכם בירושלים שכבה נוספת של עניין וייחוד, ולרענן קצת את התכנים המוכרים שבדרך כלל כולל ביקור בירושלים. 

איפה כדאי לראות אמנות בירושלים? 

 • בית האמנים
  בניין עתיק יפהפה ששימש גם את בית הספר בצלאל בעבר, וגם את מוזיאון ישראל פעם, אבל היום התמקמה בו אגודת אמנים ירושלמיים והם מקיימים במקום תערוכות, סדנאות ומארחים אמנים מחו״ל. הבניין הוותיק הזה שוקק חיים כיום עם תערוכות נושא מסקרנות, ואמנים ותיקים ומוכרים המציגים כאן סדרות שלהם, ויש גם תוכנית מיוחדת לאמנים צעירים בולטים.
 • בית אנה טיכו
  ביתה של האמנית אנה טיכו שאותו תרמה למוזיאון ישראל עם מותה שהפך למזויאון אמנות ירושלמי בולט. יש כאן תערוכות קבועות, חלקן מיצירותיה של טיכו בעצמה, ויש כאן תערוכות מתחלפות של אמנים מהארץ או מחו״ל. פשר ללמוד כאן על ההיסטוריה של בית טיכו ועל רופא העיניים המפורסם אברהם טיכו, בן זוגה של אנה שחייתה עשרים שנים אחריו, ציירה בבית הזה ואירחה אנשים מעניינים.
 • חוצות היוצר
  אמנות בירושלים חייבת לכלול את שדרת האמנים המיוחדת הזו בה מפוזרים סטודיואים וגלריות של אמנים מתחומים שונים כמו פיסול, ציור, צילום, קרמיקה, צורפות, אריגה ועוד. זוהי שוטטות חובה במה שנקרא מרכז העיר המתחדש, סמוך לבריכת הסולטן והעיר העתיקה, אז אפשר לשלב. יש כאן סדנאות, סיורים ומפגשים מיוחדים שמעבירים את הוייב המיוחד של העיר.
 • סדנת ההדפס
  ההוויה בירושלים היא של חדש לצד ישן, של מסורת לצד מקוריות, ועל בסיס זה הוקמה סדנת ההדפס שהיא נקודת מפגש תרבותית אמנותית השואבת את השראתה מכל האלמנטים המנוגדים בעיר, והיא בית לאמנות ההדפס שזכה להכרה בינלאומית כאשר היא מציגה את מיטב העבודות בתחום הדפסי הנייר בטכניקות מסורתיות וטכנולוגיות חדשות, אלו לצד אלו.
 • מוזיאון על התפר
  מוזיאון מיוחד המחבר בין מערב ומזרח ירושלים, פיזית וקונספטואלית. האמנות במקום משמשת שפה אוניברסלית המעלה לדיון סוגיות שונות בחברה הישראלית. יש כאן יצירות ביקורתיות המנסות לענות על שאלות נוקבות בנושאי פוליטיקה, קפיטליזם, טכנולוגיה, מגדר ועוד, וגם יצירות המנסות לגשר על הפערים בין החלקים השונים בחברה שלנו. 

שתפו את הפוסט ברשתות המועדפות עליכם

וואטסאפ
פייסבוק
טוויטר
לינקדין
טלגרם
אימייל

אהבתם את הכתבה?

הירשמו והיו ראשונים לקבל עדכון כשכתבות חדשות עולות