זה שולחן הבלאגן, יצירות שעדיין בעבודה

אומרת שפרה פנדרק, מייסדת JClay, סטודיו לצביעת קרמיקה. כלי הקרמיקה שעל השולחן יעברו בקרוב גלזורה ושריפה בתנור. הגלזורה והחום האינטנסיבי של התנור יהפכו את הצבעים החוורים לגוונים עזים ומבריקים.

אנשים תמיד מחכים לראות כיצד ייראו היצירות שלהם לאחר שהן יוצאות מהתנור, לראות מה קרה לצבעים

אומרת שפרה

אני גם אוהבת לראות מה אנשים יוצרים, מה עולה בראשם

המבקרים ב-JClay יכולים לבחור מבין עשרות כלי קרמיקה – החל מספלים וצלחות ועד פריטי יודאיקה כמו כדים לנטילת ידיים, קערות של פסח וחנוכיות. לאחר מכן הם יושבים ליד שולחנות בסטודיו שחלונותיו הגדולים משקיפים לרחוב, ומציירים על הכלי בכל צבע או סגנון שיבחרו.

ולא צריך בכלל כישרון אומנותי. אנשים נכנסים ואומרים שאין להם ניסיון באומנות, אבל יוצרים דברים נפלאים

אומרת שפרה. לאחר שהפריטים נצבעו, שפרה והצוות שלה מצפים אותם בגלזורה ושורפים אותם בתנור, תהליך שיכול להימשך עד שבוע. לאחר מכן הפריטים מוכנים ואפשר לקחת אותם הביתה. שפרה, שעבדה כמורה בתיכון בלונדון, פתחה את JClay לא רק כסטודיו שבו אנשים יכולים לעסוק באומנות, אלא גם כמקום המאפשר למבקרים ליצור בעצמם מזכרת מירושלים.

רציתי לתת לאנשים הזדמנות ליצור משהו שיוכלו לקחת איתם הביתה,

היא אומרת.

פריטים רבים קשורים למסורת ולאתרים בירושלים ובארץ, רימונים, מסגרות תמונה בצורת הכותל המערבי ואפילו דגם מוקטן של קבר רחל. לסטודיו מגיעים ילדים, משפחות, וגם זוגות בדייט. אנחנו רוצים שתהיה אווירה מזמינה, שאנשים יוכלו ליהנות מזמן איכות יחד, להירגע ולדבר בזמן העבודה, זה אחד הדברים שהכי יפים לראות".

מחיר ציור על קרמיקה נע בין 30 ל-180 ש"ח, תלוי בגודל הפריט. בנוסף, ישנה עלות צביעה נוספת בסך 20 ש"ח לכל פריט. מומלץ להזמין מקום מראש, ולתיירים מומלץ להמתין לפחות שבוע עד להשלמת תהליך ייבוש היצירה בתנור. ניתן לשלוח את היצירות המוכנות לבית המלון תמורת תשלום נוסף.

שתפו את הפוסט ברשתות המועדפות עליכם

וואטסאפ
פייסבוק
טוויטר
לינקדין
טלגרם
אימייל

אהבתם את הכתבה?

הירשמו והיו ראשונים לקבל עדכון כשכתבות חדשות עולות