זה פשוט השתלט על הכול והפך לעבודה במשרה מלאה,

אומרת טלי, שהקימה לאחר מכן את "Israel ScaVentures", חברה המציעה 20 משחקי מטמון מודרכים ברחבי ירושלים ובמקומות נוספים בארץ. לדברי טלי, הסיורים מתאימים לכל גיל, הן לאלו שזהו ביקורם הראשון בירושלים והן לאלו המגיעים לעיר בפעם החמישים. המסלול המקורי של נחלאות הוא עדיין המסלול הפופולרי ביותר. המבקרים מנווטים בסמטאות שכונת נחלאות ומחפשים  דלת בית כנסת שעליה חרוטים סמליהם של 12 השבטים. לדברי טלי, הסיור מפיח חיים בעיר ובהיסטוריה שלה. וכשהמשתתפים מגלים את דלת בית הכנסת חסד ורחמים, הם לא רק מגלים פנינה אדריכלית חבויה, אלא גם מתוודעים לסיפור ההקמה המרתק של שכונת נחלאות כקהילה יהודית מלוכדת ומגוונת.

כל סיור והסיפור שלו", אומרת טלי. "המשחק מהנה מאוד, אך לא פחות חשוב – הוא גם מלמד ומעורר השראה.

כדי לחשוף כמה שיותר אנשים לחוויות, טלי הוציאה לאחרונה לאור את ScaVentures ירושלים: מדריך חווייתי אינטראקטיבי המציע חמישה מסלולים שונים של משחק חפש את המטמון. המסלולים בספר מלווים בתמונות, חומר רקע והנחיות שלב אחר שלב. הסיורים שולחים את המבקרים למשימות שונות, לחפש חפצים או בניינים פחות מוכרים, או לגלות את הסיפור הטמון מאחורי אתרים מפורסמים. ישנם גם דפים ריקים להוספת תמונות והערות, שיהפכו את הספר למזכרת. בנקודה אחת במסלול העיר העתיקה בספר, המשתתפים נשלחים לחפש פסוק מספר זכריה החקוק בקיר אבן. עליהם לצלם את הפסוק שאומר כי יבוא יום וירושלים תיבנה, "ורחובות העיר ימלאו ילדים וילדות משחקים ברחובותיה". גילוי הפסוק מעורר התרגשות רבה בקרב המשתתפים, במיוחד כאשר הם מתבוננים סביב ורואים ילדים משחקים ברחובות. הם חשים שהם חלק ממשהו גדול יותר, אומרת טלי.

הם מרגישים שהם עצמם הילדים שמשחקים ברחובות ירושלים ומטיילים בעיר עם משפחותיהם,

היא אומרת. "לא צריך להיות דתי כדי להתרגש". מחירי הסיורים של ScaVentures משתנים בהתאם לגודל הקבוצה ולמיקום. את הספר  “ScaVentures ירושלים” ניתן לרכוש באתר האינטרנט Israel ScaVentures, בחנות המתנות "שורשים" בעיר העתיקה ובמשרד Smart Tour במתחם התחנה הראשונה בירושלים.

שתפו את הפוסט ברשתות המועדפות עליכם

וואטסאפ
פייסבוק
טוויטר
לינקדין
טלגרם
אימייל

אהבתם את הכתבה?

הירשמו והיו ראשונים לקבל עדכון כשכתבות חדשות עולות