הוא תמיד היה עם מצלמה

אומר אליה, נכדו של קהואג'יאן, שכיום מנהל את החנות, כמו סבו שפתח אותה בשנת 1930. החנות פעלה בתחילה ברחוב יפו, שם אליה הסב קנה את חנות הצילום של האחים חנניה. החנות עברה למשכנה הנוכחי בשנת 1949. כעת זהו סוג של מוזיאון, המציג תמונות המספרות על עברה של ירושלים, ונמכרות בו תמונות שצילמו שלושה דורות ממשפחת קהואג'יאן. במשך שנים רבות היו מפתחים בחנות סרטי צילום, מצלמים תמונות פורטרט ומציעים שירותי צילום לחתונות ולאירועים אחרים. כאשר אליה הסב נפטר בשנת 1999, בנו קוורק לקח את העסק לידיו והוציא לאור את הספר "Jerusalem Through My Father’s Eyes", אוסף תמונות שצילם אביו. כאשר קוורק נפטר בשנה שעבר לאחר מאבק במחלת הסרטן, העסק עבר לניהולו של אליה הצעיר.

עכשיו זה הזמן שלי

אומר אליה הצעיר, היושב מאחורי דלפק באחר צהריים קיצי ומספר לקבוצת תיירים אירופיים את סיפור חייו של סבו, כיצד הגיע כיתום ארמני לירושלים בזמן מלחמת העולם הראשונה ובנה כאן חיים שלמים. גם אליה הצעיר מצלם בזמנו הפנוי.

אני אוהב להראות את השינויים שחלים בעיר דרך התמונות שלי,

הוא אומר ומצביע על תמונה של שער ציון, המנוקב כדורים ממלחמת ששת הימים. לאחר מכן הוא מוציא תמונה שצילם סבו באותו מקום בשנות השלושים של המאה ה-20, כאשר חזית השער הייתה חלקה הרבה יותר

אני חושב שחשוב לתעד את הדברים, מפני שהם ישתנו שוב בעתיד

הוא אומר. וזו ההזדמנות של כולנו לקבל הצצה לנוסטלגיה מופלאה. החנות נמצאת ברחוב אל ח'נקה 14, ברובע הנוצרי של העיר העתיקה.

שתפו את הפוסט ברשתות המועדפות עליכם

וואטסאפ
פייסבוק
טוויטר
לינקדין
טלגרם
אימייל

אהבתם את הכתבה?

הירשמו והיו ראשונים לקבל עדכון כשכתבות חדשות עולות