אומנות בוטנית מתקופה זו ומתקופות מאוחרות יותר מוצגת בתערוכה "רקפות: צומח, מקום, משל" בבית טיכו, בית אבן יפיפה בלב ירושלים שהיה בעבר ביתם של אחד הזוגות הבולטים בעיר.

"התערוכה עוסקת לא רק באומנות הציור הבוטני אלא גם בדרך שבה אומנים מודרניים עושים שימוש בצמחים כדי להביע את תחושותיהם ותפיסותיהם הפוליטיות",

אומרת תמנע זליגמן, אוצרת בית טיכו שהוא שלוחה של מוזיאון ישראל. התערוכה מוצגת בקומת הקרקע של הבניין עד נובמבר 2019. הפריטים בני זמננו כוללים פסלי זכוכית עדינים של האומנית המודרנית דפנה קפמן, ודפים של עיתון "הארץ" מתקופת מלחמת ששת הימים, טבולים בצבע ועליהם מוטבעות צלליות פרחי בר מקומיים בפרויקט של לארי אברמסון. ביצירותיהם של קפמן ואברמסון נכללות עבודותיהם של אומנים בוטניים ישראליים מתקופות קודמות. בית טיכו הוא המקום המושלם להצגת התערוכה, כיוון שאנה טיכו הייתה אומנית שציירה לעיתים קרובות את נופי הארץ. בעלה, רופא העיניים ד"ר אברהם אלברט טיכו, טיפל במחלת העיניים טרכומה שהייתה נפוצה מאוד באותה תקופה והציל אלפי אנשים מעיוורון.

"אנו משתדלים שלתערוכות המוצגות בבית יהיה קשר כלשהו לאנה"

, אומרת תמנע. ביקור בבית טיכו מומלץ מאוד, ולא רק בגלל התערוכה. בית האבן על קשתותיו המרשימות הוא דוגמה לשימור אדריכלות ירושלמית טיפוסית. לאחרונה נחשפו בזמן שיפוצים במקום ציורי תקרה שעיטרו את הקומה העליונה שבה שוכנת כיום מסעדת אנה, המתאפיינת במטבח ים תיכוני. בית טיכו נמצא במרכז העיר בסמוך לרחוב יפו והכניסה אליו חופשית. זהו מקום אידאלי לעצירה במהלך סיור בירושלים.

"ניתן לבקר בבית, להתרשם וליהנות ממשקה או ארוחה", אומרת תמנע. "זהו מקום מקסים במיוחד בימי קיץ כשהגינה במלוא פריחתה".

אולי יעניין אתכם גם:

שתפו את הפוסט ברשתות המועדפות עליכם

וואטסאפ
פייסבוק
טוויטר
לינקדין
טלגרם
אימייל

אהבתם את הכתבה?

הירשמו והיו ראשונים לקבל עדכון כשכתבות חדשות עולות